laboratorium

Leden Bovag krijgen jaarlijkse controle op legionella

De firma Biobeheer gaat komende weken het land in om leden van Bovag Autowas- en Poetsbedrijven te bezoeken en te controleren op legionella. Een goede legionellapreventie is onderdeel van de lidmaatschapseisen van de Nederlandse branchevereniging. Tijdens de controle worden monsters genomen welke in een laboratorium worden onderzocht op de aanwezigheid van de legionellabacterie.  

De kosten voor de controle zijn onderdeel van het contrubutiebedrag dat jaarlijks aan Bovag wordt overgemaakt door de carwashbedrijven. Biobeheer neemt contact op met de wasbedrijven om een afspraak te maken om de bemonstering te laten plaatsvinden. Autopoetsbedrijven zonder carwash-installatie worden niet door het bedrijf gecontroleerd.

Laag risico

Volgens Tom Huyskens van Bovag is het risico dat besmetting wordt aangetroffen bij een van de bedrijven enorm klein. “De gevolgen die het aantreffen van legionella kunnen hebben zijn echter zo groot. Niet alleen voor het bedrijf maar voor de gehele branche, dat we als branchevereniging hebben bepaald dat we dit risico zoveel mogelijk willen uitsluiten. Daarom is het ook opgenomen in de lidmaatschapseisen van onze vereniging”, laat de voorlichter weten.

Auteur: Thom Mandos

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

Leden Bovag krijgen jaarlijkse controle op legionella | CarwashPro
laboratorium

Leden Bovag krijgen jaarlijkse controle op legionella

De firma Biobeheer gaat komende weken het land in om leden van Bovag Autowas- en Poetsbedrijven te bezoeken en te controleren op legionella. Een goede legionellapreventie is onderdeel van de lidmaatschapseisen van de Nederlandse branchevereniging. Tijdens de controle worden monsters genomen welke in een laboratorium worden onderzocht op de aanwezigheid van de legionellabacterie.  

De kosten voor de controle zijn onderdeel van het contrubutiebedrag dat jaarlijks aan Bovag wordt overgemaakt door de carwashbedrijven. Biobeheer neemt contact op met de wasbedrijven om een afspraak te maken om de bemonstering te laten plaatsvinden. Autopoetsbedrijven zonder carwash-installatie worden niet door het bedrijf gecontroleerd.

Laag risico

Volgens Tom Huyskens van Bovag is het risico dat besmetting wordt aangetroffen bij een van de bedrijven enorm klein. “De gevolgen die het aantreffen van legionella kunnen hebben zijn echter zo groot. Niet alleen voor het bedrijf maar voor de gehele branche, dat we als branchevereniging hebben bepaald dat we dit risico zoveel mogelijk willen uitsluiten. Daarom is het ook opgenomen in de lidmaatschapseisen van onze vereniging”, laat de voorlichter weten.

Auteur: Thom Mandos

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.